Bu soru, tüketicilerin yanıtlamakta güçlük çektiği bir sorudur. Islak mendillerle ilgili olarak, şimdiye kadar sadece losyonun bileşenlerine ilişkin bir beyan yükümlülüğü vardı. Tekstil ürünlerinde gördüğümüz gibi, mendil içerisindeki gerçek elyaf malzemelerle ilgili detaylar sadece çok nadir durumlarda ambalaj üzerinde bulunabilir. Yakın zamanda yapılan bir ankette, her on tüketiciden sadece birinin bu ürün kategorisinde plastik olduğundan şüphelenmesinin ve ıslak mendillerin çoğunun aslında fosil bazlı ham maddeler içermesinin nedeni de budur.

CİDDİ BİR BİLGİ EKSİKLİĞİ VAR

Artık internet kirli plajların resimleriyle dolu olduğu için, tüketiciler plastiğin kolayca çürümediğini öğrendi. Tüketicilerin çoğu plastik poşetlerde veya PET şişelerde fosil bazlı materyallerin bulunduğunun farkında olsa da, ıslak mendillerde fosil bazlı plastiğin bilinci çok düşük. Mendillerin “tekstil” karakteri, ilişkisel zincirde tekstillerle anılan bir malzemeyi akla getirir. Sonuç olarak, tüketicilerin çoğu ıslak mendilleri plastik yerine pamuk ile bağlama eğilimindedir. Bu alanda hala ciddi bir bilgi eksikliği var.

ISLAK MENDİLLER, DİĞER ÜRÜNLER ARASINDA ÖRNEKTİR

Tek kullanımlık ürünler satın alırken bile, artan sayıda tüketici ekolojik olarak sorumlu bir yaşam tarzının önemine daha fazla vurgu yapmaktadır. Tüketiciler, sahip oldukları gücün farkındadır ve markaların ve perakendecilerin isteklerini ciddiye almalarını talep etmektedir. Birçok insan için sürdürülebilir bir şekilde yaşamak sadece boş bir ifade değil, aynı zamanda onların paradigması haline geldi. Dünya üzerindeki yüke hiçbir katkısı olmayan şekilde davranmaya ve davranmaya çalışırlar. Aynı zamanda araştırma ve yeni teknik olanaklar, pazara günlük hayatımızı çok daha kolay hale getiren bir dizi ürün sağladı. Özellikle aktif ve özgür bir yaşam tarzını destekleyen pratik hijyen ve temizlik ürünleri popülerlik kazanıyor. Bu bakımdan ıslak mendiller, diğerleri arasında bir örnek olarak gösterilmektedir.

WhatsApp Mesaj
1
WhatsApp Hızlı İletişim
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?